E-Twinning

eTwinning Ana Sayfa

Avrupa Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığının uluslararası işbirliğinden oluşan European Schoolnet tarafından yönetilen ve 38 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenen eTwinning topluluğu bünyesinde Türkçe Zümre Başkanımız Derya Türk’ ün gerçekleştirdiği “Samsun’dan Doğan Bağımsızlık Güneşi 100.Yıl” isimli projemiz ile okulumuz Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirilmiştir. Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen törenle ödülümüzü okulumuz adına TED Isparta Koleji Ortaokul ve Lise Müdürümüz Sayın F.Münire Yıldız ve Türkçe Zümre Başkanımız Derya Türk teslim almıştır.

 

Yabancı Diller Zümremizin bu senenin “mottosu” olan medya okur yazarlığı konusunda kuruculuğunu yaptığı
“Does Social Media Really Make Us Social ?” konulu E-twinning projesi son hızıyla devam ediyor. Öğrencilerimiz Voki web 2.0 aracını kullanarak oluşturdukları avatarlarla projemizdeki diğer ortaklarımız ve öğrencilere kendilerini tanıttılar. 3 Avrupalı ortağımızla yürütülen projede öğrencilerimiz hem Avrupa’dan hem Türkiye’den diğer okullardaki öğrencilerle iletişim fırsatı yakalarken aynı zamanda web 2.0 araçlarıyla da eğlenceli vakit geçirerek , yeni web 2.0 araçlarını keşfediyorlar.


Projemizde ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz online toplantıda projemizin ilerleyişi , internet güvenliği ve siber zorbalık gibi konularda sunumlar ve bilgilendirmeler yapıldı.

Projemizde öğrencilerimiz projemizin için yapılan logo ve poster yarışması için Web 2.0 araçları ve Canvayı kullanarak logo ve poster yarışmasına katkı sağladılar.

 

Atatürk

Ansolon