Okulumuz 40.000 m2’lik kampüs alanı içinde yarım ay şeklinde anne kucağından ilham alınarak öğrenme ortamına en uygun yatay yapı olarak tasarlanmıştır.. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve yönetim blokları, yarım ayı oluşturan bir bütünün parçaları şeklindedir. Her zümre grubuna oda ayrılmıştır, her blok binamız içinde birer adet akıllı sınıf bulunmaktadır. Anasınıfları tek katlı, merkezinde tropik bahçesi bulunan, branş sınıfları, yemekhanesi, sınıf terasları ile eğitim ve öğretime uygun olarak planlanmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise bölümleri iki katlıdır ve 16 derslikten oluşmaktadır. Ortak alanlarda Davraz dağı manzaralı yemekhane, TED Cafe, veli görüşme odaları, çok amaçlı toplantı salonu, revir, idareci odaları, ölçme ve değerlendirme birimi, PDR Servisleri, laboratuvarlar, müzik sınıfları, görsel sanatlar ve drama atölyeleri, aynalı salon ve cimnastik salonları, 3D sınıfı, kapalı spor salonu ve beden eğitimi salonu mevcuttur.
Akademik Destek Çalışmaları Okulumuz öğrencileri için bireysel destek programları ve etüt çalışmaları yapılmaktadır. 4 – 9 sınıf öğrencilerimize cumartesi günleri ücretsiz akademik kurslar uygulanmaktadır. LGS sınavına yönelik 8.sınıflarımıza 4 haftalık yoğunlaştırılmış kamp uygulamasına gidilmiştir. Ölçme Değerlendirme birimi denetiminde okulumuz öğretmenleri tarafından hazırlanmış soru bankaları, Online deneme sınavları ile ortaokul öğrencilerimiz sene başında belirlenmiş tarihlerde sınavlara katılmışlardır. YGS/LYS’ye yönelik 12.sınıflarımıza yönelik sene başında belirlemiş olduğumuz yayınevlerinin sınavlarına okulumuzda katılmışlardır. 12.sınıflarımıza yoğunlaştırılmış kamp uygulamasına gidilmiştir.
YEMEK, ULAŞIM, SAĞLIK VE GÜVENLİK HİZMETLERİ Okulumuzda yemek hizmeti Sofra Firması tarafından gıda mühendisi kontrolünde sağlanır. Anasınıflarında sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve beslenme hizmeti sunulmaktadır. İlkokul-Ortaokul ve Lise de sabah kahvaltısı hariç diğer hizmetler uygulanmaktadır. Yemek menüsü her ay düzenli olarak gıda mühendisi tarafından hazırlanarak web sitesinde güncellenerek yayınlanır. Sağlık hizmeti okulumuzda mesai saatleri içerisinde bulunan sağlık görevlisi tarafından sağlanmaktadır. Ulaşım hizmeti Ser-Tur firması tarafından gerçekleşmektedir. Güvenlik hizmeti 24 saat kontrollü olarak vardiyalı olarak yürütülmektedir.4 güvenlik görevlisi hizmet vermektedir. Yerleşkemiz 45 güvenlik kamerası tarafından kontrollü bir şekilde güvenlik elemanları tarafından izlenmektedir.